Maailmaliiga alagrupimängudes on enamjagu meeskondi pidanud kuus või kaheksa kohtumist, nõrgematesse divisjonidesse kuuluvad meeskonnad vähem.
Võimsalt alustas tugevaima seltskonna B-alagrupis mullune võitja USA, lüües mõlemas kohtumises kaks korda nii Venemaad, Poolat kui Iraani, teise tugevusgrupi D-alagrupis peremehetseb mulluse MM-i neljas Prantsusmaa, olles kogunud 18 punkti võitudega Lõuna-Korea, Jaapani ja Tšehhi üle. Ameeriklastel on punkt vähem.
Kordamiseks: A- ja B-gruppi on asetatud 4 + 4 meeskonda, kummastki pääseb lõppvõistlusele kaks edukamat, madalamatest divisjonidest kokku vaid üks, lisaks finaalturniiri korraldav Brasiilia. Brasiillased võtavad sellegipoolest kogu turniiri tõsiselt ja asusid kohe alagrupi liidriks. Võimsalt alustas Kanada, hea stardi tegi ka Belgia.
Vene kolleegid on marus – kuus mängu ja mitte ühtki võitu! Nad otsivad süüdlasi ja püüavad meenutada, kas midagi sarnast on varem juhtunud. Vist mitte. Viimati jäädi kodus alla Iraanile – 1:3 ja 0:3. Nad ei suuda omaks võtta, et Iraan, mulluse Maailmaliiga finaalturniiri neljas, pole nendest nõrgem. Ja ees on mängud maailmameister Poola, USA ja Iraaniga Teheranis. Pead veel ei lenda, oodatakse ära oktoobrikuine EM-i finaalturniir.
Ka soomlased nukrutsevad. Loodetud alagrupi esikohavõitlusesse pole suduetud sekkuda. Kaheksast mängust kogutud kaheksa mänguga on soomlased kolmandad, Belgial on sama mängude arvu juures 11 punkti enam.
Esimene tugevusgrupp
A-alagrupp:
Brasiilia 14 (6-st mängust)
Itaalia 11 (6)
Serbia 8 (6)
Austraalia 3 (6)
B-alagrupp:
USA 17 (6)
Poola 11 (6)
Iraan 7 (6)
Venemaa 1 (6)
Teine tugevusgrupp
C-alagrupp:
Kanada 18 (8)
Bulgaaria 10 (6)
Argentiina 9 (6)
Kuuba 5 (8)
D-alagrupp:
Prantsusmaa 18 (6)
Lõuna-Korea 7 (6)
Jaapan 7 (6)
Tšehhi 4 (6)
E-alagrupp:
Belgia 19 (8)
Holland 13 (6)
Soome 8 (8)
Portugal 2 (6)